Yksityinen työnvälitys

Löydä työpaikka maksuttoman ja joustavan palvelun avulla

Tavoite
  • Työpaikan löytäminen 6kk sisällä aloittamisesta
Kohderyhmät
  • TE-toimiston asiakkaat
Kesto
  • 6 kk
Kysy lisää
  • Antti Kasanen
  • 040 580 1680
  • antti.kasanen (at) valmennuskeskus.fi
Yksityisestä työnvälityksestä

Yksityinen työnvälitys on joustava ja asiakaslähtöinen palvelu, jossa saat henkilökohtaisen valmentajan avun puoleksi vuodeksi. Tapaat henkilökohtaista valmentajaasi säännöllisesti sekä lisäksi voit osallistua vapaasti vertaisryhmäpäiviin.

Jokainen asiakkaamme saa työnhakuvalmennus verkossa – valmennuksen, joka on laaja verkkovalmennus. Palvelumme alkaa sähköisellä alkukartoituksella, jonka jälkeen sovimme ensimmäisen henkilökohtaisen tapaamisen, jossa palvelu räätälöidään juuri sinulle sopivaksi.

Olemme Suomen suurin TE-hallinnon yksityisten työnvälityspalveluiden tuottaja vuosina 2017-2018. Toteutamme palvelua kaikkialla muualla paitsi Kainuun alueella.

Palvelu on tällä hetkellä tarjolla eri paikkakunnille eri TE-toimiston kohderyhmille. Mikäli olet kiinnostunut palvelusta ole yhteydessä paikalliseen TE-toimistoosi.

Paikkakuntakohtaiset verkkosivut

Palvelu on tällä hetkellä tarjolla eri paikkakunnille eri TE-toimiston kohderyhmille. Palvelu on maksuton osallistujalle. Alla aluekohtaisia lisätietoja

Alue Nimi Lisätietoja palvelusta Palveluun ilmoittautuminen
Uusimaa SAMPO TE-toimiston sivuilta lisätietoja

 

Sähköpostiosoite: uusimaa@valmennuskeskus.fi

Tällä lomakkeella voi kysyä lisätietoja tai ilmoittautua suoraan palveluun
Pirkanmaa Loistouralle TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: pirkanmaa@valmennuskeskus.fi

Palveluun ilmoittaudutaan osallistumalla infoon joita järjestetään joka torstain Pirkanmaan TE-toimiston Tampereen toimipisteellä
Varsinais-Suomi Liikkeessä! TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: varsinais-suomi@valmennuskeskus.fi

Voit ilmoittautua suoraan meille tästä. Ennen palvelun aloitusta sinun tulee olla sopinut palveluun osallistumisesta TE-toimiston kanssa.
Pohjois-Pohjanmaa Uralle TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: pohjois-pohjanmaa@valmennuskeskus.fi

Palveluun ilmoittaudutaan Pohjois-Pohjanmaan TE-toimiston kautta
Häme Yksityiset työllistymispalvelut TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: hame@valmennuskeskus.fi

Palveluun ilmoittaudutaan seuraavalla TE-toimiston lomakkeella
Kaakkois-Suomi Tavoitteena työ TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: kaakkois-suomi@valmennuskeskus.fi

Palveluun ilmoittaudutaan seuraavalla lomakkeella
Keski-Suomi Osaajat töihin! TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: keski-suomi@valmennuskeskus.fi

Palveluun ilmoittaudutaan osallistumalla infoon joita järjestetään kuukausittain Keski-Suomen TE-toimiston Jyväskylän toimipisteellä
Pohjois-Savo SAMPO TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: pohjois-savo@valmennuskeskus.fi

Palveluun ilmoittaudutaan Pohjois-Savon TE-toimiston kautta. Palvelusta järjestetään säännöllisesti infoja Kuopion toimipisteellä
Lappi Ovi työhön TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: lappi@valmennuskeskus.fi

Ilmoita kiinnostuksesi palveluun seuraavalla lomakkeella
Pohjois-Karjala Ovi työhön TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: pohjois-karjala@valmennuskeskus.fi

Palveluun ilmoittaudutaan Pohjois-Karjalan TE-toimiston kautta.
Etelä-Pohjanmaa Uusi työ TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: etela-pohjanmaa@valmennuskeskus.fi

Ilmoita kiinnostuksesi palveluun seuraavalla lomakkeella
Pohjanmaa PRIVAATTI TE-toimiston sivuilta lisätietoja

Sähköpostiosoite: pohjanmaa@valmennuskeskus.fi

Ilmoittaudu palveluun suoraan meille tästä lomakkeessa
Satakunta Tavoitteena työ Linkki TE-toimiston internetsivuille tulossa

Sähköpostiosoite: satakunta@valmennuskeskus.fi

Ilmoittaudu suoraan meille tästä linkistä
Etelä-Savo SAMPO TE-toimiston sivuilta lisätietoja
Sähköpostiosoite: etela-savo@valmennuskeskus.fi
Ilmoittaudu palveluun seuraavan linkin kautta